E-učilnica E-indeks Slovensko English
Več informacij >>Več o konferenci >>WINTER SCHOOL 2025 - Leadership Excellence

Pogosta vprašanja

Kako lahko pridobim več informacij o študiju?

Pošljite nam elektronski naslov preko informativne prijave in prejmite pošto s podrobnimi informacijami o študiju na FOŠ.

Ali je fakulteta javna ali zasebna?

FOŠ je zasebna fakulteta, njena ustanovitelja sta Mestna občina Novo mesto in Inštitut za odličnost menedžmenta (IOM).

Ali je fakulteta samostojna ali del katere od univerz?

FOŠ je samostojen visokošolski zavod in ne deluje v okviru nobene od obstoječih Univerz na področju Republike Slovenije.

Ali je študij brezplačen?

Študij vseh treh stopenj je plačljiv. Cenik je objavljen na tej povezavi.

Kje in kako potekajo predavanja?

Študij se izvaja kot kombinirana oblika študija, kar pomeni preplet kontaktnih srečanj (fizično na lokaciji fakultete - Ulica talcev 3, 8000 Novo mesto) in študija na daljavo (e-učilnice), kar študentom omogoča prilagoditev in lažjo uskladitev študija s svojimi službenimi, družinskimi in drugimi obveznostmi. Pri tem študentom nudimo informacijsko podporo. Predavanja potekajo med tednom v popoldanskih urah med 16. in 20. uro.

Kje in kako dobim več informacij o fakulteti?

Neposredne informacije lahko dobite v referatu na sedežu fakultete, po telefonu na številki 059 074 164 ali preko e-pošte na naslovu info(at)fos-unm.si.

Kje se nahaja fakulteta?

FOŠ se nahaja na naslovu Ulica talcev 3 v Novem mestu. Na zemljevidu.

Če prihajate z avtocestnega priključka "Novo mesto - zahod", v krožišču (Bučna vas) zavijte proti centru mesta (drugi izhod iz krožišča). Če pa prihajate z  avtocestnega priključka "Novo mesto - vzhod", v prvem krožišču zavijte proti Novemu mestu (prvi izhod iz krožišča), v drugem krožišču proti industrijski coni (prvo izhod iz krožišča), ter v tretjem krožišču (Bučna vas) proti centru mesta (tretji izhod iz krožišča). Pri prvem semaforju (za Petrolom) pojdite naravnost, pri drugem semaforju (pred mostom) levo, in pri tretjem semaforju (nasproti T2) desno. Čez 100m (pred vhodom v garažno hišo) zavijte ostro levo in ste na Ulici talcev. Šola se nahaja na levi strani 50 m nižje, fakulteta pa je v isti stavbi, v 3. nadstropju.

Kakšen strokovni oziroma znanstveni naslov pridobi študent oz. študentka po zaključku študija?

 Po zaključku:

Ali se kot diplomant višje šole lahko vpišem na FOŠ?

Kot diplomant višje šole se lahko vpišete na FOŠ neposredno v drugi letnik. Ob tem se jim določijo diferencialni izpiti, ki izhajajo iz razlik med programoma v skupnem obsegu največ 24 KT po ECTS. Pridobljena stopnja po višješolskem študijskem programu je 6/I, z dokončanjem visokošolskega strokovnega študijskega programa pa pridobite stopnjo VI/2.

Katero stopnjo pridobte z zaključkom študija?

Visokošolski strokovni študijski program se umešča v 7 raven slovenskega ogrodja kvalifikacij (SOK), 6 raven evropskega ogrodja kavalifikacij (EOK) in prvo stopnjo evropskega ogrodja visokošolskih kvalifikacij (EOVK) (prej stopnja VI/2)

Magistrski študijski program se umešča v 8 raven slovenskega ogrodja kvalifikacij (SOK), 7 raven evropskega ogrodja kavalifikacij (EOK) in drugo stopnjo evropskega ogrodja visokošolskih kvalifikacij (EOVK) (prej stopnja VII)

Doktorski študijski program se umešča v 10 raven slovenskega ogrodja kvalifikacij (SOK), 8 raven evropskega ogrodja kavalifikacij (EOK) in tretjo stopnjo evropskega ogrodja visokošolskih kvalifikacij (EOVK) (prej stopnja VIII/2)

Kaj vključuje šolnina na FOŠ?

Kdaj preneha status študenta?

Skladno z Zakonom o visokem šolstvu (ZViS) ter Statutom FOŠ status študenta preneha:

Ne glede na četrto alinejo študentu status preneha ob zaključku zadnjega semestra, če je v času študija ponavljal letnik ali spremenil študijski program ali smer.

V primerih iz četrte, pete in sedme alinee ter prejšnjega odstavka se študentu iz upravičenih razlogov status študenta lahko tudi podaljša, vendar največ za eno leto.

Kaj pomeni vpis kot občan?

Posameznik, ki izpolnjuje pogoje za vpis, se lahko kadarkoli med letom vključi v študijski proces in opravlja študijske obveznosti kot občan, pod enakimi pogoji kot vpisani študenti. Več informacij na povezavi.

Kdaj so uradne ure referata in knjižnice?

Uradne ure referata in knjižnice so:

ponedeljek: od 8.00 do 14.00
torek: od 8.00 do 16.00
sreda: od 8.00 do 16.00
četrtek: od 8.00 do 14.00
petek: od 8.00 do 12.00

Ob dnevih fizičnih predavanj sta referat in knjižnica odprta do 16.00 ure.