O nas
Nova zakonodaja je na široko odprla možnosti za podjetništvo na novih vrednotah in odvisnosti od trga. Nastajale so dileme o tem, kako naj se podjetnik organizira, kako deluje, katere vrednote naj ohranja in kako naj se povezuje z oblastjo, da bo v tržnih razmerah uspešen, kakovosten, odličen. Društvo se je po letu 1983 pripravljalo na te nove izzive, opuščalo stare metode dela in leta 1989 ustanovilo Seminar o poslovnem napovedovanju in učinkovitem odločanju v zaostrenih gospodarskih razmerah ekonomistov in gospodarstvenikov Dolenjske in Bele krajine Otočec kot stičišče novih idej za novo tisočletje. Program seminarja se je oblikoval kot tradicionalno:
- srečevanje gospodarstvenikov Dolenjske in Bele krajine s strokovnjaki iz področji, ki so za to območje najzanimivejša (izvozne usmeritve, gospodarska rast, skupne infrastrukturne naloge in podobno)
- sodelovanje območij z državo, predvsem vlado in njenimi razvojnimi institucijami. Tako so gospodarstveniki pridobili priložnost, da se osebno pogovorijo z oblikovalci slovenske razvojne poti in da se vključijo kot ustvarjalni sooblikovalci ekonomske politike oziroma razvoja države
- posvetovanje in spodbujanje sožitja gospodarstva z drugimi naprednimi sestavinami družbe kot so kultura, ekologija, tehnika, medicina, znanost in drugo, kar bogati življenje in omogoča trajnostni razvoj
Tematika vsakoletnih seminarjev je sledila svetovnim prizadevanjem na področjih inovativnosti, povezovanja z Evropo in iskanju priložnosti za razvoj Slovenije. Postopno so se na seminarju uveljavljale ideje o potovanju v odličnost, ki bi s preseganjem standardov lahko bila najboljša identiteta Slovenije. V letu 1998 je zato seminar preoblikoval v Forum odličnosti in mojstrstva Otočec, ki je nadgradil seminar s prizadevanji za oblikovanje »modela odličnosti Slovenije« saj so udeleženci vse pogosteje ugotavljali, da je pot v odličnost posamezne ustanove vedno in nujno povezana tudi z odličnostjo države.
Slovenija je prisluhnila tudi Forumu odličnosti in mojstrstva ki je po mnenju predsednika Državnega sveta pomembno prispeval k razumevanju odličnosti v Sloveniji in sprejetju zakona o nagradi za poslovno odličnost.